South Dakota High School Helmets


Beresford Watchdogs
(Beresford)


O'Gorman Knights
(Sioux Falls)


Spearfish Spartans
(Spearfish)


Stevens Raiders
(Rapid City)


Sturgis Scoopers
(Sturgis)


Yankton Bucks
(Yankton)


Harrisburg Tigers
(Harrisburg)


West Central Trojans
(Hartford)


Aberdeen Central
Golden Eagles
(Aberdeen)


Arlington Cardinals
(Arlington)


Baltic Bulldogs
(Baltic)


Eureka/Bowdle Patriots
(Eureka)


Brookings Bobcats
(Brookings)


Canton C-Hawks
(Canton)


Chamberlain Cubs
(Chamberlain)


Colman-Egan CE-Hawks
(Colman)


Colome Cowboys
(Colome)


Custer Wildcats
(Custer)


Dakota Valley Panthers
(North Sioux)


Dell Rapids Quarriers
(Dell Rapids)


Douglas Patriots
(Box Elder)


Edmunds Central
Mustangs
(Hoven)


Estelline Redmen
(Estelline)


Emery/Ethan Seahawks
(Emery)


Faulkton Trojans
(Faulkton)


Leola/Frederick Titans
(Loela)


Gettysburg Battlers
(Gettysburg)


Gregory Gorillas
(Gregory)


Groton Area Tigers
(Groton)


Hanson Beavers
(Alexandria)


Highmore/Harrold
Pirates
(Highmore)


Florence/Henry
Flying Owls
(Florence)


Hitchcock-Tulare Patriots
(Hitchcock)


Hot Springs Bison
(Hot Springs)


Howard Tigers
(Howard)


DeSmet/Iriquois Bulldogs
(DeSmet)


Iriquois Chiefs
(Iriquois)


Timber Lake/Isabel
Panthers
( Timber Lake)


Lake Preston Divers
( Lake Preston)


Lead-Deadwood
Golddiggers
(Lead)


Lennox Orioles
(Lennox)


Little Wound/
Crazy Horse
Mustangs
(Kyle)


McLaughlin Midgets
(McLaughlin)


Menno Wolves
(Menno)


Milbank Bulldogs
(Milbank)


Miller Rustlers
(Miller)


Mitchell/Mitchell Christian
Kernels
(Mitchell)


Mobridge Tigers
(Mobridge)


Newell Irrigators
(Newell)


Edgemont-Oelrichs
Tigers
(Edgemont)


Oldham-Ramona/
Rutland
Raiders
(Ramona)


Parker Pheasants
(Parker)


Parkston Trojans
(Parkston)


Philip Scotties
(Philip)


Pierre (T.F. Riggs)
Governors
(Pierre)


Platte/Geddes/Dakota
Christian
Black Panthers
(Platte)


Red Cloud Crusaders
(Pine Ridge)


Redfield Pheasants
(Redfield)


Roosevelt Rough Riders
(Sioux Falls)


Langford/Roslyn
Cougars
(Langford)


Scotland Highlanders
( Scotland )


Selby Area Lions
(Selby)


St. Mary's Cardinals
(Dell Rapids)


St. Thomas More
Cavaliers
(Rapid City)


Stanley County
Buffaloes
(Fort Pierce)


Tri-Valley Mustangs
(Colton)


Vermillion Tanagers
(Vermillion)


Viborg Vikings
(Viborg)


Wagner Red Raiders
(Wagner)


Wall Eagles
(Wall)


Washington Warriors
(Sioux Falls)


Watertown Arrows
(Watertown)


Webster Bearcats
(Webster)


Plankinton/White Lake
Pirates
(Plankinton)


Winner Warriors
(Winner)


Wolsey-Wessington
Warbirds
(Wolsey)


Alcester-Hudson Cubs
(Alcester)


Belle Fourche Broncs
(Belle Fourche)


Bennett County Warriors
(Martin)


Bon Homme Cavaliers
(Tyndall)


Brandon Valley Lynx
(Brandon)


Britton-Hecla Braves
(Britton)


Castlewood Warriors
(Castlewood)


Canistota/Bridgewater Crusaders
(Cansitota)


Chester Flyers
(Chester)


Cheyenne-Eagle Butte
Braves
(Eagle Butte)


Irene/Wakonda Eagles
(Irene)


Tripp-Delmont/Armour
Nighthawks
(Armour)


Clark Comets
(Clark)


Crow Creek Chieftans
(Stephan)


Deubrook Dolphins
(Deubrook)


Deuel Cardinals
( Clear Lake)


Doland/Conde Chargers
(Doland)


Elk Point-Jefferson
Huskies
(Elk Point)


Gayville-Volin Raiders
(Gayville)


Huron Tigers
(Huron)


Kimball Kiotes
(Kimball)


Rapid City Central
Gobblers
(Rapid City)


Montrose Irish
(Montrose)


Roncalli Cavaliers
(Aberdeen)


Sanborn Central Rebels
(Forestburg)


Sisseton Redmen
(Sisseton)


Mt. Vernon Mustangs
( Mt. Vernon)


Tea Area Titans
(Tea)


Avon Pirates
(Avon)


Campbell Co. Co-Op
Express
(Pollack)


Kadoka Kougars
(Kadoka)


Lincoln Patriots
(Sioux Falls)


McCook Central COugars
(Salem)


Northwestern Wildcats
(Mellette)


Pine Ridge Thorpes
(Pine Ridge)


St. Francis
Indian Warriors
(St. Francis)


Todd County Falcons
(Mission)


Freeman Flyers
(Freeman)


Ipswich Tigers
(Ipswich)


Marion-Hurley Cobras
(Marion)


Sunshine Bible Acad
Crusaders
(Miller)