Wisconsin High School Helmets - Page 1

Page 2 >


Adams-Friendship
Green Devils
(Friendship)

Arrowhead Warhawks
(Hartland)

Assumption Royals
(Wisconsin Rapids)

Big Foot Chiefs
(Walworth)

Bowler-Gresham Panthers
(Bowler)

Brookfield Central
Lancers
(Brookfield)

Colby Hornets
(Colby)

David Clark Everest
Evergreens
(Schofiled)

De Pere Red Birds
(De Pere)

Edgerton Crimson Tide
(Edgerton)

Gibraltar Vikings
(Fish Creek)

Hamilton Chargers
(Hamilton)


Hilbert Wolves
(Hilbert)


Howards Grove Tigers
(Howards Grove)


Kettle Moraine Lutheran
Chargers
(Jackson)


La Follete Lancers
(Madison)


Lake Country Lutheran
Lightning
(Milwaukee)


Lynde & Harry Bradley
Tech & Trade School
Trojans
(Milwaukee)


Manitowoc Lutheran
Lancers
(Manitowoc)


Marantha Baptist
Crusaders
(Watertown)


Marshfield Tigers
(Marshfield)


Menomonee Falls Indians
(Menomonee Falls)


Middleton Cardinals
(Middleton)


Milwaukee South Div.
Cardinals
(Milwaukee)


Mishicot Indians
(Mishicot)


New Berlin Eisnehower
Lions
(New Berlin)


Oconomowoc Racoons
(Oconomowoc)


Ozaukee Warriors
(Fredonia)


Pacelli Cardinals
(Stevens Point)


Pius XI Fighting Popes
(Milwaukee)


Poynette Pumas
(Poynette)


Rhinelander Hodags
(Rhinelander)


Sevastapol Pioneers
(Sturgeon Bay)


Sheboygan North
Golden Raiders
(Sheboygan)


Shoreland Lutheran
Pacers
(Somers)


Southern Door Eagles
(Brussels)


Stevens Point Panthers
(Stevens Point)


Sturgeon Bay Clippers
(Sturgeon Bay)


Two Rivers
Purple Raiders
(Two Rivers)


Waukesha North Stars
(Waukesha)


West Bend West
Spartans
(West Bend )

Winnebego Lutheran Acad.
Vikings
(Fond du Lac)

Winneconne Wolves
(Winneconne)

Wrightstown Tigers
(Wrightstown)

Ashwaubenon Jaguars
(Ashwaubenon)

Bay Port Pirates
(Bay Port)

Campbellsport Cougars
(Campbellsport)

Deerfield Demons
(Deerfield)

Elkhart Lake-Glenbeulah
Resorters
(Elkhart Lake)

Fond du Lac Cardinals
(Fond du Lac)

Fox Valley Lutheran
Foxes
(Appleton)

Kiel Raiders
(Kiel)

Little Chute Mustangs
(Little Chute)

Manitowoc Lincoln Ships
(Manitowoc)

Marquette Hilltoppers
(Milwaukee)

Mayville Cardinals
(Mayville)

Neenah Rockets
(Neenah)

New Holstein Huskies
(New Holstein)

Oakfield Oaks
(Oakfield)

Oconto Blue Devils
(Oconto)

Oshkosh North Spartans
(Oshkosh)

Reedsville Panthers
(Reedsville)

Roncolli Jets
(Manitowoc)

Sheboygan Falls Falcons
(Sheboygan)

Sheboygan South
Redwings
(Sheboygan)

Waupaun Warriors
(Waupaun)

Appleton East Patriots
(Appleton)

Appleton North Lightning
(Appleton)

Appleton West Terrors
(Appleton)

Brillion Lions
(Brillion)

Cedar Grove-Belgium
Rockets
(Cedar Grove)

Freedom Irish
(Freedom)

Randolph Rockets
(Randolph)

Random Lake Rams
(Random Lake)

St. Mary's Springs
Ledgers
(Fond du Lac)

Suring Eagles
(Suring)

Valders Vikings
(Valders)

Xavier Hawks
(Appleton)

Notre Dame de la Baie
Academy Tritons
(Green Bay )

Kimberly Papermakers
(Kimberly)

Green Bay West Wildcats
(Green Bay)

Menominee Indian Eagles
(Keshena)

Wisconsin Lutheran
Vikings
(Milwaukee)

Denmark Vikings
(Denmark)

Pittsville Panthers
(Pittsville)

Edgar Wildcats
(Edgar)

North Fond du Lac
Orioles
(North Fond du Lac)

North Division Blue Devils
(Milwaukee)

Laconia Spartans
(Laconia)

Horicon Marshmen
(Horicon)

Algoma Wolves
(Algoma)

Columbus Cardinals
(Columbus)

Greenwood Indians
(Greenwood)

Lomira Lions
(Lomira)

Luther Knights
(Onalaska)

Luxemburg-Casco
Spartans
(Luxemburg)

Marathon Red Raiders
(Marathon)

Nekoosa Papermakers
(Nekoosa)

Newman Catholic
Cardinals
(Wausau)

Oshkosh West Wildcats
(Oshkosh)

Owen-Withee Hawks
(Owen)

Port Edwards Hawks
(Port Edwards)

Pulaski Red Raiders
(Pulaski)

Rosholt Hornets
(Rosholt)

Shiocton Chiefs
(Shiocton)

Tri County Penguins
(Plainfield)

Wausau East
Lumberjacks
(Wausau)

Wausau West Warriors
(Wausau)

West De Pere Phantoms
(De Pere)

Wisconsin Dells Chiefs
(Wisconsin Dells)

Milwaukee Lutheran
Red Knights
(Milwaukee)

Augusta Beavers
(Augusta)

Badger Badgers
(Lake Geneva)

Altoona Railroaders
(Altoona)

Bloomer Blackhawks
(Bloomer)

Cameron Comets
(Cameron)

Chippewa Falls Cardinals
( Chippewa Falls)

Eau Claire Memorial
Old Abes
(Eau Claire)

Eau Claire North Huskies
(Eau Claire)

Fall Creek Crickets
(Fall Creek)

Glenwood City
Hilltoppers
( Glenwood City)

Logan Rangers
(La Crosse)

Martin Luther Spartans
(Greenfield)

Menomonie Indians
(Menomonie )

Osseo-Fairchild Chieftans
(Osseo)

Regis Catholic Ramblers
(Eau Claire)

Rice Lake Warriors
( Rice Lake)

River Falls Wildcats
( River Falls)

Seymour Thunder
(Seymour)

Superior Spartans
(Superior)

Thorp Cardinals
(Thorp)

Wis. School for the Deaf
Firebirds
(Delavan)

Kewaunee Storm
(Kewaunee)

Oneida Nation
Thunderhawks
(Oneida)

Lincoln Red Raiders
(Wisconsin Rapids)

Amherst Falcons
(Amherst)

Hudson Raiders
(Hudson)

Joseph A Craig Cougars
(Janesville)

Kaukauna
Galloping Ghosts
(Kaukauna)

Kewaskum Indians
(Kewaskum)

Menasha Blue Jays
(Menasha)

Mosinee Indians
(Mosinee)

Oostburg
Flying Dutchmen
(Oostburg)

Pardeeville Bulldogs
(Pardeeville)

Plymouth Panthers
(Plymouth)

Stratford Tigers
(Stratford)

Beloit Memorial Knights
(Beloit)

George S. Parker Vikings
(Janesville)

James Madison Memorial
Spartans
(Madison)

Madison University HS
Knights
(Milwaukee)

Madison West Regents
(Madison)

Sun Prairie Cardinals
(Sun Prairie)

West Bend East Suns
(West Bend )

Chilton Tigers
(Chilton)

Little Wolf Wollves
(Manawa)

Luther Prep School
Phoenix
(Watertown)

Nathan Hale Huskies
(West Allis)

Ripon Tigers
(Ripon)

St. Mary Central Cath.
Zephyrs
(Menasha)

Univ School of Milwaukee
Wildcats
(Milwaukee)

Waterford Wolverines
(Waterford)

Waupaca Comets
(Waupaca)

Wetosha Falcons
(Wetosha)

Weyauwega Fremont
Indians
(Weyauwega)

Wild Rose Wildcats
(Wild Rose)

Bangor Cardinals
(Bangor)

Cashton Eagles
(Cashton)

Custer Cougars
(Milwaukee)

F.J. Turner Trojans
(Beloit)

Hillsboro Tigers
(Hillsboro)

Hurley Midgets
(Hurley)

Lincoln Hornets
(Alma Center)

Mineral Point Pointers
(Mineral Point)

Necedah Cardinals
(Necedah)

Seneca Indians
(Seneca)

Washburn Castle Guards
(Washburn)

Wonewoc Center
Warriors
(Wonewoc)

Abbotsford Falcons
(Abbotsford)

Amery Warriors
(Amery)

Antigo Red Robins
(Antigo)

Catholic Central
Hiltoppers
(Burlington)

Catholic Memorial
Crusaders
(Waukesha)

Homestead Highlanders
(Mequon)

De Forest Norskies
(De Forest)

Greenfield Hawks
(Greenfiled)

Greg Nelson Tremper
Trojans
(Kenosha)

Mary D. Bradford
Red Devils
(Kenosha)

Johnson Creek Bluejays
(Johnson Creek)

Sheboygan Luth/Kohler
Crusaders
(Sheboygan)

Living Word Lutheran
Timberwolves
(Jackson)

Rio Vikings
(Rio)

Pewaukee Pirates
(Pewaukee)

Potosi Chieftains
(Potosi)

Racine Lutheran
Crusaders
(Racine)

Whitefish Bay Blue Dukes
(Whitefish Bay)

Three Lakes Blue Jays
(Three Lakes)

Waunakee Warriors
(Waunakee)

Hartford Orioles
(Hartford)

Whitewater Whippets
(Whitewater)

Greendale Panthers
(Greendale)

Germantown Warhawks
(Germantown)

Berlin Indians
(Berlin)

Cassvile Comets
(Cassville)

Cedarburg Bulldogs
(Cedarburg)

Chetek Bulldogs
(Chetek)

Crandon Cardinals
(Crandon)

Fennimore Eagles
(Fennimore)

Lakeland Thunderbirds
(Minocqua)

Lodi Blue Devils
(Lodi)

Oak Creek Knights
(Oak Creek)

Sparta Spartans
(Sparta)

Washington Purgolders
(Milwaukee)

Verona Wildcats
(Verona)

Colfax Vikings
(Colfax)

Shell Lake Lakers
(Shell Lake)

Shullsburg Miners
(Shullsburg)

Siren Dragons
(Siren)

Somerset Trojans
(Somerset)

Southwestern Wildcats
(Hazel Green)

Spring Valley Cardinals
(Spring Valley)

Turtle Lake Lakers
(Turtle Lake)

Waukesha South
Blackshirts
(Waukesha)

Webster Tigers
(Webster)

West Allis Central
Bulldogs
(West Allis)

Westby Norsemen
(Westby)

Weyerhaeuser/Birchwood
Bobcats
(Weyerhaeuser)

White Lake/Elcho
Wolverines
(White Lake & Elcho)

Pecatonica/Argyle Vikings
(Blanchardville)

Platteville Hillmen
(Platteville)

Aquinas Blugolds
(La Crosse)

Eleva-Strum Cardinals
(Eleva)

Lancaster Flying Arrows
(Lancaster)

Luck Cardinals
(Luck)

New Glarus/Monticello
Knights
(New Glarus)

New London Bulldogs
(New London)

Waukesha West
Wolverines
(Waukesha)

Wayland Academy
Big Red
(Beaver Dam)

West Salem Panthers
(West Salem)

Wisconsin Heights
Vangards
(Mazomanie)

Belmont Braves
(Belmont)

Clear Lake Warriors
(Clear Lake)

Darlington Redbirds
(Darlington)

Grantsburg Pirates
(Grantsburg)

Harold S. Vincent Vikings
(Milwaukee)

Madison East Purgolders
(Madison)

Marinette Marines
(Marinette)

Marshall/
School of Languages
Eagles
(Milwaukee)

Nicolet Knights
(Glendale)

St. Croix Falls
Fighting Saints
(St. Croix Falls)

Washington Park
Panthers
(Racine)

Watertown Goslings
(Watertown)

Wautoma Hornets
(Wautoma)


Page 2 >