Connecticut High School Helmets

Bridegport Central
Hilltoppers
(Bridgeport)

Darien Blue Wave
(Darien)

Avon Old Farms
Winged Beavers
(Avon)

Daniel Hand Tigers
(Madison)

Danbury Mad Hatters
(Danbury)

East Lyme Vikings
(East Lyme)

Enfield Raiders
(Enfield)

Glastonbury Tomahawks
(Glastonbury)

Mark T Sheehan Titans
(Wallingford)

Middletown Blue Dragons
(Middletown)

Norwich Free Academy
Wildcats
(Norwich)

Westerfield Eagles
(Westefield)

West Haven Blue Devils
(West Haven)

Bacon Academy Wildcats
(Colchester)

Greenwich Cardinals
(Greenwich)

Ledyard Colonels
(Ledyard

Northwest Catholic
Indians
(West Hartford)

Norwalk Bears
(Norwalk)

Old Saybrook-Westbrook
Rams
(Old Saybrook)

Ridgefield Tigers
(Ridgefield)

Rocky Hill Terriers
(Rocky Hill)

Shelton Gaels
(Shelton)

Vinal RVT Coginchaug
Hawks
(Middletown)

Westhill Vikings
(Stamford)

Wilbur Cross Governors
(New Haven)


Wilton Warriors
(Wilton)


Bassick Lions
(Bridgeport)

Berlin Red Coats
(Berlin)

Branford Hornets
(Branford)

East Catholic Eagles
(Manchester)

Ellington/Somers Knights
(Ellington)

Hall Warriors
(West Hartford)

Joel Barlow Falcons
(Redding)

Morgan Huskies
(Clinton)

N Branford Thunderbird
(North Branford)

Notre Dame Catholic
Green Knights
(Fairfield)

Tolland Eagles
(Tolland)

Wethersfield Eagles
(Wethersfield)

VRT - Old Lyme Warriors
(Deep River)

Xavier Falcons
(Middletown)

Bunswick Bruins
(Greenwich)

Bulkeley Bulldogs
(Hartford)

Cromwell Panthers
(Cromwell)

Derby Red Raiders
(Derby)

Fairfield College Prep
Jesuits
(Fairfield)

Farmington Indians
(Farmington)

Hillhouse Academics
(New Haven)

Holy Cross Crusaders
(Waterbury)

Hopkins Hilltoppers
(New Haven)

Kennedy Eagles
(Waterbury)

Law Lawmen
(Milford)

Fairfield-Ludlowe Falcons
(Fairfield)

Lyman Hall Trojans
(Wallingford)

Manchester Indians
(Manchester)

McMahon Senators
(Norwalk)

New Milford Green Wave
(New Milford)

Staples Wreckers
(Westport)

Trumbull Golden Eagles
(Trumbull)

Warren Harding
Presidents
(Bridgeport)

Weston Trojans
(Weston)

Wilby Wildcats
(Waterbury)

Wolcott Eagles
(Wolcott)

Bloomfield Warhawks
(Bloomfield)

Bunnell Bulldogs
(Stratford)

Immaculate Mustangs
(Danbury)

Masuk Panthers
(Monroe)

New London Whalers
(New London)

Windsor Warriors
(Windsor)

Windsor Locks-Suffield
Raiders
(Windsor Locks)

St. Joseph's Cadets
(Trumbull)

Southington Blue Knights
(Southington)

Cheshire Rams
(Cheshire)

New Britain Hurricanes
(New Britain)

East Hartford Hornets
(East Hartford)

Avon Falcons
(Avon)

Putnam Clippers
(Putnam)

Canterbury Saints
(New Milford)

Cheshire Academy Cats
(Cheshire)

Choate-Rosemary Hall
Wild Boars
(Wallingford)

Gunnery Highlanders
(Washington)

Hotchkiss Bearcats
(Lakeville)

Hyde-Woodstock
Wolfpack
(Woodstock)


Kent School Griffins
(Kents)


Kingswood-Oxford
Wyverns
(West Hartford)

Loomis Chaffee Pelicans
(Windsor)

Pomfret School Griffins
(Pomfret)

Salisbury School Knights
(Salisbury)

South Kent School
Cardinals
(South Kent)

St. Luke's Crusaders
(New Canaan)

Suffield Academy Tigers
(Suffield)

Taft Big Red
(Watertown)

Westminster Academy
Martlets
(Simsbury)

Plainfield Panthers
(Central Village)

Stonington Bears
(Stonington)

New Canaan Rams
(New Canaan)

Bristol Central Rams
(Bristol)

Bristol Eastern Lancers
(Bristol)

Conard Chieftans
(West Hartford)

E.O. Smith Panthers
(Storrs)

Hartford Public Owls
(Hartford)

Maloney Spartans
(Meriden)

Newington Indians
(Newington)

Platt Panthers
(Meriden)

Rockville Rams
(Vernon)

Simsbury Trojans
(Simsbury)

South Windsor Bobcats
(South Windsor)

Stamford Black Knights
(Stamford)

Trinity Catholic Crusaders
(Stamford)

Warde Mustangs
(Fairfield)

Weaver Beavers
(Hartford)

Amity Regional Spartans
(Woodbridge)

Ansonia Chargers
(Ansonia)

Bethel Wildcats
(Bethel)

Brookfield Bobcats
(Brookfield)

Crosby Bulldogs
(Waterbury)

East Haven Yellow Jackets
(East Haven)

Foran Lions
(Milford)

Guilford Indians
(Guilford)

Hamden Green Dragons
(Hamden)

John F. Kennedy Eagles
(Waterbury)

New Fairfield Rebels
(New Fairfield)

Newtown Nighthawks
(Newtown)

North Haven Indians
(North Haven)

Notre Dame Catholic
Lancers
(West Haven)

Pomperaug Panthers
(Southbury)

Sacred Heart Hearts
(Waterbury)

Seymour Wildcats
(Seymour)

Stratford Red Devils
(Stratford)

Torrington Red Raiders
(Torrington)

Watertown Indians
(Watertown)

Woodland Regional Hawks
(Beacon Falls)

Hyde Howling Wolves
(Hamden)

Canton Warriors
(Canton)

Wilcox Tech Indians
(Meriden)

St. Paul Co-Op Falcons
(Bristol)

Gilbert School Yellow Jackets
(Winsted)

Naugatuck Greyhounds
(Naugatuck)

Capital Prep Trailblazers
(Hartford)

St. Bernard Catholic Saints
(Uncasville)

Platt Tech Panthers
(Milford)

Bullard-Havens Tech
Tigers
(Bridgeport)

Granby Bears
(Granby)

Lewis S. Mills Spartans
(Burlington)

AI Prince Falcons
(Hartford)

Oxford Wolverines
(Oxford)

Coventry/Windham Tech
Patriots
(Coventry)

Housatonic Reg. Valley
Mountaineers
(Falls Village)